Jak ściągnąć hybrydę (Orly Gel Fx)

11/22/2015 10:26:00 pm Madeleine 2 Comments
Przed zakupem lakierów hybrydowych zawsze zastanawiam się jak odmaczają się w płynie/acetonie. Jest to dla mnie bardzo ważne, nie wiem jak Wy, ale ja nie cierpię piłowania hybrydy.

Zacznijmy od tego jak prawidłowo ściągnąć hybrydę. Na początku trzeba pozbyć się warstwy top coatu. Można spiłować go pilnikiem (ja używam o gradacji 100/180) albo wspomóc się frezarką. Odrost po 9 dniach od nałożenia hybrydy.


Do odmoczenia hybryd potrzebujemy folii i wacików. Tutaj korzystałam z Fail Remover Wraps od Orly. Folia jest bardzo gruba, dzięki czemu Remover nie odparowuje i temperatura w środku naszego 'opatrunku' pozostaje taka sama. Jeśli jednak nie macie takich gotowych foli możecie przygotować je same, a do ściągnięcia użyć zmywacza z acetonem.Remover, czyli płyn do ściągania hybryd, posiada w składzie głównie aceton i lanolinę, która nie wysusza skórek i paznokci. Kiedy już nasączycie waciki i zawiniecie paznokcie, musicie poczekać 10-15 min (w zależności od koloru), aż hybryda się rozmiękczy.


Po tym czasie hybryda sama odklei się od płytki, jednak nie w miejscach gdzie uprzednio nałożony był primer. W tych miejscach trzeba DELIKATNIE (!) zepchnąć hybrydę patyczkiem. Kolejnym krokiem jest bardzo łagodne wyrównanie płytki blokiem polerskim. Gotowe. Hybryda ściągnięta i paznokcie gotowe do kolejnego manicuru :)


Wszystkie produkty są dostępne na stronie Orlybeauty.

W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam do pisania komentarzy :)

Ściskam,
Madzia.

2 comments:

  1. ja używam zwykłej folii( takiej kuchennej) i też daje radę ;)

    ReplyDelete
  2. No ja też zwykłej folii używam. Nie mniej są hybrydy co ciężko się odmaczają i to mnie do szału doprowadza ;(

    ReplyDelete